Паспортизація водних об’єктів

Територія Полтавської області характеризується наявністю великої кількості водосховищ, ставків та озер, значна частина яких перебуває в користуванні суб’єктів господарювання на умовах оренди. При цьому орендна плата за водний об’єкт розраховується згідно параметрів та характеристик, зазначених у Паспорті водного об’єкта, розробленого відповідно до Порядку розроблення паспорта водного об’єкта, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18.03.2013 № 99 (із змінами і доповненнями).

За результатами проведеної інвентаризації водних об’єктів, по м. Полтава обліковується 116 водойм, з яких тільки 8 мають балансоутримувачів гідротехнічних споруд, а саме п’ятьма ставками опікується Полтавський Дендропарк, а трьома Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці.

На жаль, більшість водойм міста недоглянуті, захаращені сміттям, порослі очеретом. Першими кроками для вирішення цього питання є саме вирішення питання виготовлення документації на водойми, що відповідно до статті 51 Водного кодексу України, є однією із умов надання водних об’єктів у користування на умовах оренди.

В рамках тісної співпраці з органами місцевого самоврядування Офісом  укладено 5 договорів з КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради на виготовлення паспортів водних об’єктів в мікрорайоні «Огнівка» та поблизу «Співочого поля».

10-11.08.2022 фахівцями Офісу проведено обстеження та топографо-геодезичні вишукування на вищезгаданих водних об’єктах на території міста.

В ході робіт на водоймах виконано геодезичну зйомку площ водного дзеркала та контрольні проміри глибин ставків, їх візуальне обстеження та інструментальні заміри гідротехнічних споруд.

Варто зазначити, що метою паспортизації є упорядкування використання водних об’єктів, охорона їх від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод і ліквідація їх наслідків, поліпшення стану водних об’єктів та за умови оформлення договорів оренди водних об’єктів, сприяє потенційному збільшенню надходжень до місцевих бюджетів.