Спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища

31 жовтня 2023 року відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища «Про стан протидії злочинності у сфері охорони навколишнього природного середовища». Під головуванням керівника Полтавської обласної прокуратури Євгенія Гладія.

Обговорили стан протидії злочинності у сфері охорони навколишнього природного середовища та захисту інтересів держави в умовах воєнного стану, дійшли висновку, що вжитими заходами правоохоронних та інших державних органів нагляду (контролю) області ефективного захисту інтересів громадян, суспільства та держави від таких злочинних посягань повною мірою не забезпечено.

Із співдоповіддю виступив начальник Регіонального офісу водних ресурсів Полтавської області (далі – Офіс) Олександр Монастирський, який зазначив, що відповідно до Положення Офіс не наділений контролюючими функціями в частині здійснення державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства. Фахівці Офісу залучаються як треті особи при розгляді питань дотичних до водогосподарської галузі, надають роз’яснення щодо статусу водних об’єктів, меж прибережних захисних смуг, водоохоронних зон водних об’єктів та особливостей ведення господарської діяльності в межах цих територій.

Окрім того, ведеться активна співпраця з Державною екологічною інспекцією Центрального округу, Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської ОВА та територіальними громадами.

За результатами спільної наради, вирішено керівникам правоохоронних та інших державних органів з урахуванням екологічної ситуації та особливостей регіону, вжити додаткові узгоджені заходи, направлені на забезпечення додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, посилення протидії кримінальним правопорушенням проти довкілля.