22 березня уся світова спільнота святкуватиме Всесвітній день води. Цього року відзначення відбудеться під загальним  гаслом: «Вода для миру».

Вода є основою життя на Землі, вона використовується майже в усіх сферах людської діяльності. Її значення в економічному і соціальному розвитку суспільства повсякденно зростає.

При цьому особливу цінність має чиста питна вода. Дефіцит прісної води нині вже стає світовою проблемою. Дедалі більше зростають потреби промисловості й сільського господарства у воді та змушують всі країни, науковців світу шукати різноманітні засоби для вирішення проблеми раціонального використання водних ресурсів.

Світові потреби в прісній воді розподіляються в середньому на 70-80% для зрошення, близько 20% – використання в промисловості і 6% – у побуті домашніх господарств. Звісно залежно від рівня розвитку країни даний розподіл різниться. У 2023 році населення Землі склало 8 млрд. осіб та за прогнозами вчених продовжуватиме зростати. Зростатиме і попит на водні ресурси.

Щороку з’являються нові проблеми, пов’язані із забрудненням водних ресурсів на планеті й лунають заклики до їх розв’язання.

Основні проблеми залишаються незмінними: забудова прибережних смуг та заплав, намивання берегів, забруднення промисловими та комунальними стоками, надзвичайний вплив бойових дій.

Воєнні дії суттєво впливають на якість водних ресурсів України. До них потрапляє велика кількість забруднюючих речовин через підриви нафтосховищ, складів паливно-мастильних матеріалів, а також через руйнування агресором інфраструктури підприємств та очисних споруд.

Протягом останніх двох років українці особливо відчули цінність води, та все ж кожна людина може обрати для себе шляхи вирішення проблем у сфері збереження водних ресурсів. І навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи.

Тож давайте разом збережемо нашу планету блакитною — з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами! Лише таким чином ми забезпечимо чисте, здорове, квітуче і натхненне майбутнє, бо де є чиста вода, там є життя!