26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Наслідки техногенної катастрофи, аварії на Чорнобильській АЕС вже 35 років не дають спокою людству. Тисячі полтавців – пожежників, військових, медиків, правоохоронців, представників інших професій – самовіддано та мужньо працювали в зоні лиха, були одними із перших, хто розпочав ліквідацію аварії та її наслідків.

Водогосподарники будівельно-монтажних пересувних механізованих колон тресту «Полтававодбуд», експлуатаційних організацій з області злагоджено працювали також на відбудові житла для переселенців із зараженої території. Великі обсяги робіт із будівництва артезіанських свердловин, насосних станцій, мереж водогонів та систем водопостачання в рамках ліквідації наслідків було виконано в селах Вільча, Бобер, Становище Полісського району, в селах Аркадіївка і Згурівка Згурівського району, с.Ковалин Переяслав-Хмельницького районів Київської області. Створювалися всі необхідні стаціонарні умови водо- забезпечення при будівництві нового села Нові Мартиновичі в Пирятинському районі Полтавської області.

На фоні проблем сьогодення ніби відходять в минуле соціальні, медичні та технічні проблеми, пов’язані із Чорнобильською катастрофою та її наслідками. Але в серцях земляків назавжди залишиться вдячність та пам’ять про солдатів «атомного фронту», що зупиняли ланцюгову реакцію, свідомо жертвували для нащадків здоров’ям та життям!

           Слава та шана скромним героям, які рятували рідну землю за покликом серця!