З метою вдосконалення ведення державного обліку водокористування, на порталі електронних послуг Держводагентства запрацював модуль подання звітності про використання води по формі 2ТП-водгосп (річна). Відтепер, водокористувачі Полтавської області звіти про використання води зможуть подати онлайн через електронний кабінет водокористувача на сайті (е-services.davr.gov.ua).

Запровадження онлайн-звітності є першим кроком до відкритого формату та публікації даних щодо водокористування.

Перехід на електронну форму звітування в умовах карантинних обмежень дозволить водокористувачам зменшити розповсюдження захворюваності на COVID-19. Так, в онлайн-форматі передбачено автоматичну перевірку даних та логічний контроль, що дозволить зменшити кількість часу на заповнення форми.

З проектом наказу «Про затвердження змін до  Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» можна ознайомитись за наступним посиланням: https://www.davr.gov.ua/-proyekt-nakazu-mindovkillya-pro-zatverdzhennya-zmin-do-poryadku-vedennya-derzhavnogo-obliku-vodokoristuvannya-ta-poryadku-funkcionuvannya-modulya-podannya-zvitu-pro-vikoristannya-vodi-v-elektronnij-formi.

З інструкцією по заповненню звіту по формі 2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді можна ознайомитись за наступним посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=6AHpcG1XvVw.

Звіти про використання води по формі 2ТП-водгосп (річна) за 2020 рік можна також подавати і в паперовому вигляді, а за наступний 2021 рік лише в електронному.