На звернення потенційного орендаря водного об’єкта, жителя с. Дрижина Гребля Білицької  селищної територіальної громади Полтавського району Дриги В.О., щодо відмови Білицької селищної ради надання йому в оренду ставка, мотивуючи відсутністю цього водного об’єкта в комунальній власності села і на балансі, спеціалістами відділу водних та басейнової взаємодії  Офісу 26 травня 2021 року з виїздом на місце було проведено обстеження існуючого ставка в межах села Дрижина Гребля.

Відповідно до Плану землекористування та Генерального плану села Дрижина Гребля, ставок розміщений в межах населеного пункту. Це підтверджується і актом обстеження та інвентаризації штучно створених водних об’єктів та гідротехнічних споруд комісією Бутенківської сільської територіальної громади від 17.09.2019. Інвентаризації була проведена згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації  № 127 від 25.02.2019.

Спеціалісти Офісу підтверджують наявність водного об’єкта – ставка в територіальних межах села Дрижина Гребля, який створено шляхом розчищення заплавних заболочених земель р. Кобелячок та влаштування водопідпірної, водоутримуючої дамби. З північної сторони водойми влаштовано водовідвідний канал в р. Кобелячок для відводу надлишкових поверхневих вод. По периметру ставка росте очерет та інша болотна рослинність. В окремих місцях присадибні ділянки села примикають до прибережної захисної смуги водойми. Ставок потребує розчищення та поліпшення його екологічного стану.

Спеціалістами Офісу рекомендовано заявнику, спільно із Білицькою селищною радою, вирішити питання розроблення  паспорта водного об’єкта  з метою посвідчення наявності ставка, як водного об’єкта, визначення його місця розташування, технічних характеристик і параметрів, призначення.

На основі паспорта водного об’єкта вирішити питання щодо прийняття ставка в комунальну власність селищної ради та надання земельної ділянки водного фонду з розташованим на ній водним об’єктом в користування на умовах оренди згідно чинного законодавства.