У 1959-1961 роках побудовано гідровузол Кременчуцької гідроелектростанції на Дніпрі. З цього часу почалося заповнення водою Кременчуцького водосховища, на якому розташувались десятки водозаборів систем водопостачання. Велике народногосподарське значення воно має для рибництва, судноплавства, рекреації та поряд з цим, створення водосховища призвело до активізації хвильової абразії берегів і як наслідок їх руйнування. Берегообвалення захвачує рільні землі, лісозахисні насадження, присадибні ділянки, створюється загроза руйнування житлових будинків та підсобних будівель.

Для вирішення цієї проблеми за період 1991 – 2020 роки за кошти Державного та місцевих бюджетів (близько 30 млн.грн.) берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі виконано на окремих ділянках в населених пунктах Мозоліївка, Пронозівка, Максимівка, Градизьк Кременчуцького району загальною довжиною – 13,6 км.

На сьогоднішній день із 156,2 км загальної протяжності берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області 43,5 км потребує захисту, зокрема в населених пунктах Липове, Шушвалівка, Мозоліївка, Пронозівка, Васьківка, Градизьк, гора «Пивиха», Максимівка Кременчуцького району та в місцях проходження ПЛ-35 кВ «Недогарки – Градизьк» між 15-18 опорами (Кременчуцький район).