Спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області активно долучилися до виконання завдань, передбачених пунктом 5 Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» (введеного в дію Указом Президента України від 29 квітня 2021року № 180/2021), в частині забезпечення проведення інвентаризації водних об’єктів, що знаходяться на землях територіальних громад, зокрема Полтавської області.

Інвентаризації підлягають усі поверхневі водні об’єкти (річки, струмки (потічки), відшнуровані старі русла річок, озера, ставки, водосховища, інші водні об’єкти), які розташовані в межах територій міських, селищних і сільських територіальних громад. В обов’язковому порядку необхідно провести інвентаризацію: озер і ставків, які зараз знаходяться без води по причині маловодності, але мають гідротехнічні споруди (озера без ГТС) і розташовані на землях водного фонду; ставків зі зруйнованими гідротехнічними спорудами; пересихаючих струмків (потічків) на землях водного фонду.

Спеціалісти Офісу в частині співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування залучені до складу регіональної та районних комісій із інвентаризації водних об’єктів, проводять консультації та ведуть роз’яснювальну роботу в частині заповнення табличних форм, наданих Держводагентством для збору  інформації щодо площинних (озера, ставки, водосховища, водойми) та  лінійних (річки, струмки) водних об’єктів при проведенні робіт з інвентаризації.

Проводиться актуалізація існуючої інформації щодо паспортизованих водних об’єктів на території Полтавської області (ставків та водосховищ; орієнтовно 580 шт), опрацьовуються матеріали, надані Глобинською, Горішньоплавнівською  міськими, Новогалещинською сільською територіальними громадами  Кременчуцького району, Петрівсько – Роменською та Сенчанською сільською територіальними громадами Миргородського району і Диканською селищною територіальною громадою Полтавського району Полтавської області. Виконуючи доручення Держводагентства, Офіс наносить площинні водні об’єкти на картографічні матеріали в програмі Q- gis.

У разі виникнення питань з приводу інвентаризації, або за детальною консультацією, можна звернутися до спеціалістів відділу водних ресурсів та басейнової взаємодії Офісу за телефоном: (0532) 52-79-73.