30 вересня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Участь в обговоренні питань порядку денного прийняли в.о. начальника РОВР у Полтавській області Ірина Таран, начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Олександр Чмир.

Ірина Таран у своїй доповіді щодо  стану передачі гідротехнічних споруд на баланс органам місцевого самоврядування зазначила, що більшість ГТС на водних об’єктах Полтавської області не мають балансоутримувача та є безгоспними, що негативно впливає на їх функціонування.  Закріплення безгосподарських гідроспоруд є доцільним для послідовного проведення  робіт по їх реконструкції та ремонту для запобігання виникненню аварійних і надзвичайних ситуацій, які можуть нести загрозу життю людей, довкіллю  та інфраструктурі населених пунктів.

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 25.02.2019 №127, Офіс розробив та направив органам місцевого самоврядування зразок акту інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічний споруд та типову «Інвентаризаційну відомість обстеження гідротехнічних споруд водних об’єктів (водосховищ, ставків) району».

Юридичним відділом апарату облдержадміністрації розроблений поетапний алгоритм дій щодо порядку взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд органами місцевого самоврядування.

Під час засідання прийнято рішення рекомендувати органам місцевого самоврядування вжити необхідних заходів щодо прийняття безгосподарських гідротехнічних споруд на баланс.

Крім того, під час засідання обговорено питання щодо проведення інвентаризації водних об’єктів згідно рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» (введеного в дію Указом Президента України від 29 квітня 2021 року №180/2021).

Депутатами постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин вирішено подати запит до Полтавської ОДА для внесення змін до складу регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, що знаходяться на території територіальних громад Полтавської області, щоб кожен з них, по своїм територіальним округам, мав змогу сприяти прискоренню проведення інвентаризації та подання достовірних матеріалів щодо водних об’єктів.