12 жовтня у  режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських  систем річок Сула,  Псел, Ворскла суббасейну Cереднього Дніпра на осінньо-зимовий період 2021 -2022 років. У засіданні прийняли участь представники Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра, РОВР у Полтавській області, РОВР у Сумській області, РОВР у Харківській області, Головного управління ДСНС України в Полтавській області, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, водокористувачі ТОВ «Гідроенергоресурс», ТОВ «Енергія-1», ТОВ «БКТ «Едельвейс», ТОВ «Енерго-Актив 1», представники виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради.

За даними Українського Гідрометцентру та внаслідок аналізу даних щоденних спостережень на гідрологічних постах Полтавського ЦГМ, можна зробити висновок, що осінньо-зимова межень 2021-2022  років на бічних притоках Середнього Дніпра буде  низькою.

Осінній період на території Полтавської області характеризується прохолодною  малодощовою погодою. Середньомісячна температура повітря вересня  та перша половина жовтня ( за даними УкрГМЦ) була на 0,4-3,0°С нижчою за норму, а кількість опадів була переважно нижче кліматичної норми (20-90%). Внаслідок таких погодних умов на більшості річок сформувався стан маловоддя (гідрологічної посухи).

За умови нормального розвитку гідрометеорологічних процесів, осінньо-зимовий період 2021-2022 років на річках Полтавської області буде характеризуватись низькими рівнями і невеликими витратами води. Поява перших нестійких льодових явищ очікується в середині грудня. Низька осінньо-зимова межень може негативно вплинути на загальну водогосподарську та екологічну ситуацію на річках. Особливо це відноситься до річок зі значним антропогенним навантаженням, наприклад р. Сула, де обмеження обсягів розбавлення стічних вод може призвести до погіршення якості води.

Під час засідання Міжвідомчою комісією розглянуто та узгоджено пропозиції учасників комісії щодо  режимів  роботи водосховищ в басейнах річок Сула, Ворскла і Псел на осінньо-зимовий  період 2021-2022 років.

Із врахуванням попередньо поданих пропозицій, обговоривши прогноз водності та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейнах річок Сула, Ворскла і Псел, Міжвідомча комісія встановила оптимальні режими роботи водосховищ та рівні води на гідроспорудах, що близькі до НПР. На Великобагачанському водосховищі з метою уникнення підтоплення домогосподарств с. Велика Багачка Миргородського району, вирішили підтримувати рівень води на 0,6 м нижче нормального підпертого рівня,  на відмітці 82,40 мБС., на Вакулинському шлюзі-регуляторі –  82,80 мБС з метою уникнення підтоплення домогосподарства по вул.Луговій с. Сем’янівка Полтавського району.