Паспортизація водойм Мартинівської територіальної громади

26-27 жовтня 2023 року з метою виготовлення паспортів водних об’єктів, працівниками РОВР у Полтавській області проведено обстеження та топографо-геодезичні вишукування на водних об’єктах в межах Мартинівської сільської територіальної громади Полтавського району.

За межами села Варварівка обстежено водний об’єкт орієнтовною площею 1,6300 га, який знаходиться на правому березі річки Орчик. Окрім того, неподалік водного об’єкта обліковується ботанічний заказник місцевого значення «Капусник».

В межах села Мартинівка розташований водний об’єкт орієнтовною площею   3,5300 га. Відповідно до інформації, наданої місцевими жителями, зазначений водний об’єкт був створений для потреб місцевого Цукрового заводу ім. Халтурина, який перед початком Першої світової війни запущено в експлуатацію на території Карлівського маєтку (колишній Карлівський район було утворено згідно Постанови ВУЦВК від 7 березня 1923 року. Його територіальною основою став колишній Карлівський маєток).

На правому березі річки Орчик, по межі з Харківською областю за межами села Мар’янівка, розташований водний об’єкт орієнтовною площею 7,3300 га. За інформацією місцевого населення має назву «Панський».

В ході робіт на водоймах виконано геодезичну зйомку площі водного дзеркала та контрольні проміри глибини ставків, їх візуальне обстеження, інструментарні заміри гідротехнічних споруд та відібрано проби води для вимірювання показників складу і властивостей поверхневих вод.

Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Порядок розроблення паспорта водного об’єкта затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за № 775/23307 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів №474 від 14.07.2021).