15 березня 2024 року в форматі  відеоконференції керівник та фахівці Офісу взяли участь в публічному обговоренні  проєкту Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Дніпра (суббасейн Середнього Дніпра).

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак. Наголосив, що суббасейн Середнього Дніпра є одним з найбільших суббасейнів Дніпра, який, у свою чергу, є найбільшим річковим басейном України. Проєкт Плану управління річковим басейном Дніпра отримав схвальну оцінку Європейської Комісії, а після громадського обговорення буде поданий на затвердження Уряду.

Найбільш важлива частина ПУРБ – це програма заходів. Вона включає заходи, які будуть спрямовані на вирішення головних водно-екологічних проблем річкових басейнів з врахуванням впливу військових дій в частині впливу на масиви поверхневих вод. Реалізація цих заходів забезпечить досягнення екологічних цілей, що визначені у планах управління річковими басейнами.

Начальник БУВР середнього Дніпра Микола Урупа зауважив на тому, що економічно-ефективна програма заходів є ключовим інструментом для вирішення питання покращення якості поверхневих та підземних вод.

У заході взяли участь представники влади, водогосподарських організацій, члени басейнової ради, представники територіальних громад, основні водокористувачі басейну (водоканали), науковці, громадські організації та заінтересовані особи.

Представники проєкту Блю Ріверз Екологічний Консалтинг  розповіли про План управління річковим басейном Дніпра (суббасейн Середнього Дніпра) 2025-2030 рр., аналіз стану річкового басейну та екологічний та хімічний стани масивів поверхневих вод.

Зауваження й пропозиції до повного переліку Програм (планів) для суббасейну Середнього Дніпра  будуть розглянуті, опрацьовані та надані відповіді у письмовому вигляді.

За результатами публічного обговорення буде підготовлено розділ 9 ПУРБ суббасейну Середнього Дніпра: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення».

З текстом проєкту ПУРБ Дніпра (суббасейн Середнього Дніпра) можна ознайомитись за посиланням  https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-dnipra1