Архітектурно-містобудівна рада

16 серпня 2018 року відбулося чергове засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації. Чергою дня розглянуто 11 питань із проектування генеральних планів забудови населених пунктів на території сільських рад Гадяцького, Карлівського, Котелевського, Пирятинського, Хорольського районів та м.Зіньків.

В основному розглянуті питання стосувалися змін функціонального призначення та розробленням детальних планів територій, іноді в частині змін меж населених пунктів. Представники зацікавлених департаментів, управлінь та служб облдержадміністрації, територіальних органів ДСНС у Полтавській області, інших організацій та громадськості за підсумком розгляду переважну кількість проектів рекомендували до затвердження після усунення конкретних зауважень. Деякі проекти повернуто на доопрацювання та узгодження.

Вбачається позитив де, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», в межі села включаються водні об’єкти для виконання, поряд із іншими, рекреаційних функцій, із визначенням прибережних захисних смуг, обладнанням аванкамер для водозаборів пожежним машинам. Залишилося ще переконати очільників громад взяти на облік всі ставки, що є на їх територіях та, для їх збереження і ефективного використання, закріпити користування ними договорами на правах оренди за зацікавленими особами чи організаціями у відповідності із чинним законодавством.