Берег Кременчуцького водосховища потребує захисту

17 червня в м.Кременчук Полтавської області у приміщенні Кременчуцької районної ради під керівництвом голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Євгена Корфа відбулось виїзне засідання. Участь у обговоренні питань порядку денного прийняли в.о.начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран,  заступник начальника РОВР у Полтавській області Олександр Федоренко, начальник Технічного відділу Світлана Соколовська.

Під час засідання було розглянуто ряд важливих питань стосовно проведення берегоукріплювальних заходів Кременчуцького водосховища в 2021 році.

Одна з найбільш небезпечних ділянок Кременчуцького водосховища знаходиться в районі села Мозоліївка Глобинського району, де в нависаючій кручі оголилось старе кладовище.

В 2009  році  для  вирішення проблеми берегоукріплення  згаданої ділянки виготовлено  проектно- кошторисну  документацію, що передбачав захист берега  довжиною 2 км  та  проведено комплексну експертизу проекту.

Впродовж 2011-2020 року у межах с. Мозоліївка проведено вищезазначені заходи вздовж берегової лінії протяжністю 500 м. Зміцнення берегів здійснено методом кам’янонакидного банкету.

Для оцінки сучасного стану берегової лінії комісією здійснено виїзд до однієї з найбільш небезпечних ділянок –  с. Мозоліївка Глобинського району.

Під час обговорень прийнято рішення про доцільність виділення коштів на коригування проектно-кошторисної документації та подальшої її експертизи у 2021 році.

Оскільки захист від руйнації берегів Кременчуцького водосховища є проблемою загальнодержавного значення депутатами Полтавської обласної ради вирішено підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення співфінансування берегоукріплювальних заходів Кременчуцького водосховища з Державного та Місцевих бюджетів