Діагностичний моніторинг

Відповідно до Положення про Державне агентство водних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №393 (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1998 №391 « Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля», постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод», наказу Міндовкілля від 31.12.2020 №410 «Про затвердження програм державного моніторингу вод» та Положення РОВР у Полтавській області, затвердженого наказом Державного агентства водних ресурсів України 06.10.2020 №874 виконується програма державного моніторингу вод.

В 2021 році проводиться діагностичний моніторинг, який здійснюється для масивів поверхневих вод  з метою доповнення та підтвердження результатів визначення основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих вод, у тому числі від точкових і дифузних джерел та реєстру зон, що підлягають охороні.                                                      У Полтавській області відбираються проби нижче скиду Затуринських, Супрунівських очисних споруд КП ПОР «Полтававодоканал», КП «Лубни-водоканал», Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд, Гадяцького виробничого управління житлово-комунального господарства, КП «Миргородводоканал».

Проводиться відбір проб для масивів поверхневих вод, забір води з яких використовується для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення. Це Власівський водозабір КП «Кременчукводоканал» та водозабір КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства «Горішньоплавнівської міської ради».

24 травня 2021 року лабораторією вод та ґрунтів РОВР у Полтавській області здійснювався відбір проб з р. Удай (після скиду Пирятинських очисних споруд) та відбір з р. Сула після скиду 2-х випусків очисних споруд  КП «Лубни-водоканал». При цьому були присутні інженер-технолог КП «Лубни-водоканал» Корнієнко С.І. та технік технолог Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд Колядко О.В.

Діагностичний моніторинг допоможе дізнатися на скільки діяльність людини вплинула на кількісний та якісний стан води. На його основі будуть розроблені заходи для досягнення «доброго екологічного стану» та «доброго хімічного стану» вод. Це один із найважливіших етапів розробки планів управління річковими басейнами.

Результати досліджень можна буде переглянути на онлайн системі «Моніторинг з нанесеними на ній мітками різних кольорів. І кожен колір має значення – вони показують екологічний стан водойм. Онлайн система надає інформацію щодо:

  • водного об’єкта, на якому проводиться моніторинг вод;
  • показників, за якими проводяться дослідження;
  • періодичності здійснення вимірювань;
  • лабораторій, які здійснюють відбір проб та проводять вимірювання.

24 травня, відбір проб з р. Сули після скиду очисних споруд КП «Лубни-водоканал» в присутності інженера-технолога КП «Лубни-водоканал» Корнієнко С.І.

 

 

24 травня, відбір проб з р. Удай після Пирятинських очисних споруд в присутності техніка технолога Пирятинських очисних споруд Колядко О.В.

 

 

 

Національний природній парк «Нижньосульський».

24 травня відбір проб з р. Сула з поромної переправи ( с. Тарасівка Лубенського району)