Дощування – найбільш поширений спосіб зрошення у Полтавській області

Однією з суттєвих умов для забезпечення гарантованого отримання врожаю сільгоспвиробниками, вирішення проблеми зрошення великих площ, особливо зернових, технічних та кормових культур, є використання сучасних широкозахватних високопродуктивних дощувальних машин.

До переваг дощуванням слід віднести близькість до природного випадання опадів, рівномірність поливу, зволоження не тільки ґрунту, але і приземного шару повітря, поліпшення мікроклімату і створення більш сприятливих фізіологічних умов життя рослин.

 За останні роки сільгоспвиробниками придбано 35одиниць сучасної дощувальної техніки фронтального та кругового поливу на суму 78,9 млн.грн.

Широко використовуються дощувальні машини таких світових виробників як Valley, Zimmatic, Otech, Reinke, Bauer, а також машини нового покоління виробництва відомого в Україні та за її межами заводу «Фрегат».

За період 2004-2019 рр. спостерігається позитивна динаміка  у використанні державних поливних систем Полтавської області, зокрема, площа з використанням сучасної дощувальної техніки збільшилась з 372 га до 4251 га цього року.

Використання такого способу зрошення як дощування дозволяє, незалежно від погодних умов, підвищити врожайність сільськогосподарських культур в 2-3 рази у порівнянні з богарними умовами.

За результатами останніх років, найвищу перспективу має цілковито автоматизоване і комп’ютеризоване зрошення посівів із чітко визначеною витратою води, точною навігацією та іншими електронними перевагами.