Гребінківську дільницю залучено до ліквідації пожежі на торф’яниках

У зв’язку з сухою та спекотною погодою на Полтавщині збільшилась кількість пожеж на відкритих територіях, а також загорілися торф’яники.

Вже тиждень на Полтавщині рятувальники ліквідовують пожежу на відкритій території, яка виникла 16 вересня  в межах Пирятинської ОТГ, поблизу с.Калинів Міст Пирятинського району. Вогнем знищено 3,8 га поверхневих покладів торфу. В гасінні пожежі приймає участь два відділення державної пожежно-рятувальної частини № 19 (2 автоцистерни, 1 мотопомпа) та 2 одиниці допоміжної техніки фермерського господарства.

Не залишились осторонь і водники. Так, Гребінківська дільниця Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області надає допомогу ГУ ДСНС України у Полтавській області в гасінні пожежі на торф’яниках в заплаві річки Перевід (права притока р.Удай  суббасейн середнього Дніпра) біля села Калинів Міст. Тракторист дільниці Тютюнник О.Г. виконує роботи по локалізації осередків загорання торфу, задіяний трактор ДТ-75.

Станом на 20 год. 21 вересня залишилось ліквідувати горіння на площі 2,0 га.

В більшості випадків причиною подібних пожеж стають саме люди. Це і необережно кинутий недопалок, і спалювання сухої трави чи сміття. Необережне поводження з вогнем призводить до пожежі, ліквідація якої вимагає значних фізичних і матеріальних затрат. Адже гасити торф’яні пожежі завжди складно. Поклади торфу можуть сягати значних глибин і горіти місяцями. Під час пожежі утворюється густий дим, від якого потерпають навколишні села.

Тож звертаємо увагу громадян на потребі суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Передусім не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте вогнища поруч із господарськими будівлями, не кидайте незагашені недопалки та сірники в суху траву. А в разі виникнення пожежі чи будь-якої іншої надзвичайної ситуації негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101»!