Із турботою про рибу

До складу Диканського регіонального ландшафтного парку входить Троянівське водосховище площею дзеркала води 141 га та загальною ємністю – 3,4 млн.м3. Велика штучна водойма в межах Диканської селищної та Водянобалківської сільських рад створена в 1977 році в народі носить назву «Бам» та розташована на р.Кратова Говтва.

Після настання в кінці минулого року мінусових температур, постійного льодоставу на всій площі водойми та вкриття її ще й сніговою ковдрою, сутужно доводиться всьому живому, що зимує на глибині за умов дефіциту кисню.

Службою охорони, єгерями – іхтіологами, спеціалістами та працівниками РЛП «Диканський» проводяться заходи, щодо попередження явища задухи риби на Троянівському водосховищі. Влаштовуються біотехнічні споруди (очеретяні снопи та мати) для покращення контакту та штучного насичення води киснем.

Такі роботи треба виконувати на усіх рибогосподарських водоймах. Рибалкам та небайдужим громадянам треба допомагати рибі перезимувати без втрат, попередити масову загибель водних живих ресурсів у річках, ставках, озерах, водосховищах області.

Розчищати ділянки від снігу, прорубувати ополонки і облаштовувати їх очеретом треба обережно, із дотриманням заходів безпеки на кризі. Послідовність виконання таких робіт показана на фотографіях, що додаються до цих матеріалів.

Як позитивний наслідок, – лабораторією моніторингу вод і грунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області на прохання адміністрації Регіонального ландшафтного парку «Диканський» в січні 2019 року був проведений контрольний відбір проб на вміст розчиненого кисню у воді Троянівського водосховища. При нормативних показниках (не менше 4,0 мгО/дм3) аналізи показали, що вміст розчиненого кисню у воді значно вище норми і становить 9,0 мгО/дм3.