Хід інвентаризації гідротехнічних споруд на водних об’єктах у Полтавській області

 

Згідно з розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації №127 від 25.02.2019 «Про стан гідротехнічних споруд водних об’єктів (водосховищ і ставків) на території Полтавської області», органами місцевого самоврядування проводяться роботи з інвентаризації штучно створених водних об’єктів для визначення технічного гідротехнічних споруд, а також їх приналежності. Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області бере участь в інформуванні органів місцевого самоврядування стосовно методики формування опису відповідних водних об’єктів та споруд на них, а також узагальнює хід проведення інвентаризації. Спеціалісти офісу та Міжрайонних управлінь водних ресурсів беруть участь в комісіях, що обстежують об’єкти на території області в складі комісій, створених органами місцевого самоврядування.

Станом на 1 серпня 2019 року ситуація виглядає наступним чином:

Інвентаризація проведена і матеріали передані до РОВР у Полтавській області у 12-х районах, частково інформація надана ще з 2-х, 11 районів не передавали інформацію. Також досить повільно проходить процес в об’єднаних територіальних громадах та місті Полтава.

РОВР у Полтавській області наголошує на необхідності проведення інвентаризації в найкоротші строки, це дозволить визначити технічний стан гідротехнічних споруд, а також сформувати можливості для закріплення без-господарських ГТС, визначивши їх балансоутримувачів. Вищезазначене необхідно виконати для можливості послідовного проведення  робіт по реконструкції та ремонтах ГТС, що, в свою чергу, необхідно для запобігання виникненню аварійних і надзвичайних ситуацій, які можуть нести загрозу життю людей, довкіллю  та інфраструктурі населених пунктів.