Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи водосховищ на період весняної повені 2020 року

05 березня у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами басейнів річок Сула, Ворскла і Псел на період весняної повені 2020 року. У засіданні прийняли участь представники РОВР у Полтавській області, РОВР у Сумській області, Головного управління ДСНС України в Полтавській області, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області, Полтавського обласного центру з гідрометеорології, водокористувачі ТОВ «Гідроенергоресурс», ТОВ «Енергія-1», ТОВ «БКТ «Едельвейс». Під час засідання була заслухана інформація Полтавського обласного центру з гідрометеорології щодо аналізу даних щоденних спостережень на гідрологічних постах Полтавського ЦГМ.

За прогнозною консультацією Укргідрометцентру навіть за умови можливого снігонакопичення у березні водопілля на річках  Сула, Ворскла, Псел буде слабо вираженим, величина очікуваного бічного припливу до Дніпровських водосховищ буде близькою до найменшого значення за багаторіччя. Очікуване низьке водопілля може негативно вплинути на загальну водогосподарську та екологічну ситуацію на річках .

Цьогорічна низька водність річок області обумовлена аномально теплою зимою, невеликою кількістю опадів, мінімальними сніговими запасами в басейнах річок.

Обговоривши прогноз водності річок Сула, Ворскла і Псел, наданий гідрометцентром, водогосподарську та гідрометеорологічну обстановки в басейнах цих річок, Міжвідомчою комісією з метою забезпечення населення водними ресурсами, з урахуванням екологічних вимог та інтересів усіх водокористувачів, прийнято встановити режими роботи водосховищ на відмітках близьких до нормального  підпертого рівня, як  оптимальні режими роботи на період весняної повені 2020 року. Також, Міжвідомчою комісією розглянуто та узгоджено надані РОВР у Харківській області режими роботи Трудолюбівського, Олександрівського, Бідилівського та Тимофіївського водосховищ, що розташовані в басейні річки Ворскла на період весняної повені 2020 року.

На засіданні акцентували увагу, що відповідно до статті 45 Водного кодексу України, в разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені, або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС. У разі прийняття таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб населення.