На нараді Полтавської облвійськадміністрації розглянуто питання щодо розвитку зрошення на території області.

1 травня 2023 року під керівництвом заступника начальника облвійськадміністрації Максима Калініна відбулась апаратна нарада, на порядку денному якої розглянуто питання про розвиток зрошення на території Полтавської області.

Про підготовку державних зрошувальних систем до поливної кампанії 2023 доповів  начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Монастирський.  

Починаючи з 2014 року, після десяти років консервації, відновлено роботу Градизької та Карпівської зрошувальних систем у Кременчуцькому районі. За останні 8 років спостерігається позитивна динаміка у використанні державних поливних систем. Зокрема, приріст площ поливу з використанням сучасної дощувальної техніки збільшився з 372 га у 2014 році до 6123 га у 2022 році.

У поточному році від водокористувачів у Офіс надійшло 9 протоколів-намірів на полив сільськогосподарських культур на Градизькій та Карпівській державних зрошувальних системах. Згідно протоколів-намірів планова площа поливу у 2023 році становить 6,543 тис. га (на 7% більше до показника 2022 року).

Станом на 01.05.2023 року працівниками Об’єднаної дільниці зрошувальних та осушувальних систем (Кременчуцький напрямок) РОВР у Полтавській області, відповідно до плану підготовки, виконано наступні роботи:

  • підготовлено міжгосподарські зрошувальні трубопроводи (100%);
  • проведено ремонт запірно-регулюючої арматури (100%);
  • підготовлені насосні станції (100%);
  • проведено ремонт гідротехнічних споруд (100%);
  • підготовлено магістральні канали (93%);
  • проведено ремонт насосно-силових агрегатів (100%).

У тісній співпраці з водокористувачем СТОВ «Придніпровський край» проведено поточний ремонт покрівель на насосних станціях СА-3 та СА-4 Градизької зрошувальної системи.

З використанням спеціалізованої техніки Офісу та водокористувачів проведено очищення від мулу та сміття відкритих магістральних каналів МК та МК-1, а також аванкамер на насосних станціях СА-2 – СА-6 Градизької зрошувальної системи.