На Полтавщині поступово відновлюють роботу зрошувальних систем

В ході підготовки до засідання двадцять шостої сесії обласної ради, пройшли зібрання постійних профільних комісій.

Комісії із питань аграрної політики та земельних відносин проведено під головуванням В.Капленка за участі голови обласної ради О.Біленького та його першого заступника Є.Холода, депутатів обласної ради Р.Товстого, В.Куцовола, М.Андрієнка, В.Стасовського, В.Цибенка, В.Бобиля, В.Скачка, Н.Мацько, М.Бугрія, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних організацій.

Серед інших питань, під час обговорення профільною комісією стратегії розвитку сільських територій, було заслухано інформацію директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.Фролова та в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Н.Кавіцької про стан і перспективи розвитку зрошуваного землеробства на Полтавщині. В цілому, впродовж кількох останніх років в області спостерігається позитивна динаміка у використанні поливних систем і систем краплинного зрошення. Зокрема, вдалося відновити роботу Градизької зрошувальної системи у Глобинському районі та Карпівської зрошувальної системи в Кременчуцькому районах. Роботи з відновлення поливів тривають і далі. 

Станом на 18.07.2019 р. вже полито 5,49 тис. гектарів сільськогосподарських культур, із яких 4,24 тис. га на вищезазначених об’єктах державними насосними станціями та 1,25 тис. га на внутрішньогосподарських системах широкозахватною дощувальною технікою і крапельним зрошенням.   Прийнято до уваги, що в серпні заплановано проведення обласного наради-семінару з розгляду перспектив розвитку зрошувального землеробства в Полтавській області.