На Полтавщині відпрацювали порядок дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Кременчуцькому водосховищі

7 липня у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулося спільне засідання регіональної та Кременчуцької місцевої комісій із питань ТЕБ і НС у межах командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області.

Метою навчань є визначення стану готовності ланки цивільного захисту населення до виконання завдань за призначенням, перевірка взаємодії усіх органів і служб під час виникнення надзвичайної ситуації.

Під час доповіді в.о. начальника РОВР у Полтавській області Ірина Таран зазначила, що при виникненні надзвичайної ситуації, дії працівників Офісу визначено «Планом цивільного захисту Регіонального офісу водних ресурсів на мирний і воєнний час», при цьому обов’язковим є оповіщення Кризового центру Держводагентства, Штабу цивільного захисту Полтавської області, Міжрегіонального офісу захисних споруд каскаду Дніпровських водосховищ.

У разі отримання інформації про підвищення рівня води в Кременчуцькому водосховищі до форсованих відміток вище НПР (81.00 мБС), через що відбувається його стрімке наповнення, з метою недопущення гідродинамічної аварії (прориву греблі з утворенням хвилі прориву та катастрофічного затоплення територій)  розроблено обов’язкові регламентні дії оперативного чергового по Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області.

Для перевірки рівня та якості реагування під час надзвичайної ситуації, цього ж дня була відпрацьована версія можливого форсованого скиду води Кременчуцькою ГЕС із затопленням вулиці Затонна м. Кременчука. Відповідним службам було дане завдання щодо розробки схеми евакуації населення з зони затоплення вулиці Затонна, де наразі проживає 89 жителів, розміщення постраждалих внаслідок підвищення рівня води  в гуртожитку на Першотравневій, 38, а також проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт тощо.