На засіданні архітектурно-містобудівної ради розглянули генплани Староаврамівської сільської ради

На черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради при Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації під головуванням заступника начальника Департаменту І.Особік було розглянуто генеральні плани розвитку населених пунктів Староаврамівської сільської ради Хорольського району. До неї входять 7 сіл : Бутівці, Глибока Долина, Пристань, Радьки, Стайки, Староаврамівка та Княжа Лука (колишня Улянівка).

ГАП ТОВ «Полтава-Екосервіс» Л.Бородич, що презентувала розробки, уточнила, що генплан – це базовий документ місцевого рівня, який визначає стратегію розвитку населеного пункту. На його основі визначають параметри забудови території, функціональне призначення та зміну цільового призначення земель, видають дозволи на будівництво та реконструкцію.

До обговорення долучилися представники органів місцевого самоврядування, районних відділів та управлінь архітектури, спеціалісти зацікавлених управлінь і територіальних органів.

Компактне розташування населених пунктів, наявність мережі доріг із твердим покриттям та сполученням із автотрасою Київ – Харків та райцентром м.Хорол, газифікація та велика кількість місцевих водойм – ставків роблять їх привабливими для розвитку сільського зеленого туризму та відпочинку, для будівництва дач садово-городніх товариств, організації поливу сільськогосподарських культур. Сільському голові О.Лозенку наголошено, що після закінчення інвентаризації водних об’єктів, послідовно треба вирішувати питання взяття на баланс всіх ставків та їх гідроспоруд для можливості ефективного використання, збереження та проведення ремонтів.

Члени архітектурно-містобудівної ради за участю в.о. заступника начальника начальника РОВР у Полтавській області В.Кириленка висловили пропозиції та рекомендували проекти до розгляду та затвердження в установленому порядку відповідними органами місцевого самоврядування із врахуванням зауважень.