Нарада щодо паспортизації та інвентаризації водних об’єктів

22 жовтня у приміщенні облдержадміністрації, у форматі відеоконференції, відбулась нарада з представниками територіальних громад Полтавської області , щодо паспортизації та інвентаризації водних об’єктів. Участь у нараді прийняли начальник Відділу водних відносин та басейнової взаємодії РОВР у Полтавській області Олександр Чмир та заступник начальника Відділу водних відносин та басейнової взаємодії Леся Клименко.

Олександр Чмир доповів присутнім про стан реалізації процесу інвентаризації водних об’єктів. Він зазначив, що на сьогоднішній день у Полтавській області налічується 3340 водних об’єктів, з яких лише 580  є паспортизованими .

Під час наради фахівці Офісу поінформували про алгоритм проведення інвентаризації водних об’єктів, зорієнтували присутніх представників територіальних громад у заповненні табличних форм, наданих Держводагентством для збору інформації щодо площинних (озера, ставки, водосховища, водойми) та лінійних (річки, струмки) водних об’єктів при проведенні робіт з інвентаризації. Наразі Офіс, виконуючи доручення Держводагентства, наносить площинні водні об’єкти на картографічні матеріали в програмі Q- gis.

Також акцентовано увагу на функціонуванні геопорталу «Водні ресурси України», який є основним джерелом даних водних об’єктів країни. Зазначений геопортал – це сучасна IT-платформа, з відкритим доступом для громадян, що містить 16 тематичних шарів з інформацією про стан водних ресурсів України та інтегрується з публічною кадастровою картою України.

Проведення наради зумовлене необхідністю чіткої організації виконання завдань, визначених пунктом 5 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеного в дію Указом Президента України  від 29 квітня 2021 року №180.