Нарада з водокористувачами

У зв’язку із змінами клімату, що супроводжуються недостатньою кількістю вологи, лише штучне зволоження дає можливість ефективно вести землеробство, підтримувати вологість ґрунту на потрібному для культур оптимальному рівні. Одним з головних завдань Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області є забезпечення якісної та безперебійної роботи державних меліоративних систем Полтавщини. Враховуючи, що системи, які будувалися у 70−80 роки, за період експлуатації зазнали пошкоджень, зокрема, окремі елементи відпрацювали нормативний термін, на сьогоднішній день виникають поодинокі випадки проривів на працюючих магістральних трубопроводах, що впливають на подачу води на зрошення і погіршують ситуацію вцілому.

21 серпня 2020 року у приміщенні Кременчуцької дільниці за участі начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області О.Тарахкала  відбулася нарада з представниками водокористувачів Градизької і Карпівської зрошувальних систем з  питань проведення поливної кампанії 2020. Метою зустрічі, в першу чергу, було продовження співпраці та конструктивного діалогу між сільгоспвиробниками та водогосподарниками Полтавської області.

Водокористувачам представлено нового керівника Кременчуцької дільниці Вадима Рудого.

  На сьогодні гостро стоїть питання оплати за постачання електроенергії використаної на подачу води, що виникло у зв’язку із зміною КВК з 240 на 270 відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік».  Для вирішення проблеми запропоновано водокористувачам залучити  власні фінансові ресурси.

На нараді обговорено причини і строки усунення прориву на магістральному трубопроводі 1-1 КР Градизької зрошувальної системи, ліквідацією якого займаються працівники Кременчуцької дільниці.

За результатами засідання вирішено розробити  план першочергових заходів, щодо покращення функціонування водогосподарського меліоративного комплексу області.