Незабаром новий поливний сезон

25 лютого 2021 року на запрошення Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації та ректорату Полтавського державного аграрного університету провідний інженер-гідротехнік Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області В.Кириленко прийняв участь та виступив на зібрання спеціалістів з агрономії та головних агрономів насіннєвих господарств області.

    В рамках підвищення кваліфікації із слухачами мова йшла про відновлення зрошувальних систем Полтавської області на ефективне використання сучасних технологій для вирощування сільськогосподарських культур.

    Питання важливе, адже станом на кінець 2020 року після майже 20-річної перерви на Полтавщині протягом поливного сезону вже п’ятикратно зрошувалося  6,15 тис гектарів земель. Основні площі поливу в 2020 році займала гібридна кукурудза.

    Зараз із потенційними поливальниками – агрохолдингами в Кременчуцькому та Глобинському районах на відновлених та працюючих Градизькій і Карпівській зрошувальних системах розглядаються протоколи-наміри та планується початок поливів в квітні цього року.

    Знаковою подією одночасно, зазначимо, в цей період із 23 по 26 лютого 2021 р. головою Держводагентства України В.Шліхтою та заступником директора Департаменту управління водними ресурсами В.Розгоном під час робочої поїздки в Одеську область проведено зустрічі з місцевими органами влади, представниками аграрного бізнесу, спеціалістами та працівниками Басейнового управління водних ресурсів Причорномор’я та нижнього Дунаю. Головою агентства було особисто проконтрольовано хід підготовки до зрошувального сезону головної насосної станції Нижньо-Дністровської зрошувальної системи. Разом із Європейським банком реконструкції та  розвитку цей об’єкт планується до реконструкції в складі програми «Стратегії зрошення та водовідведення в Україні до 2030 року».

      На зібранні в Полтаві було також зазначено, що на четвертій сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання 23 лютого 2021 р. було затверджено «Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу до 2027 року», якою, зокрема, за різними напрямками передбачається підтримка фермерських господарств (в т.ч. розвиток краплинного зрошення садівництва і ягідництва) на загальну суму 120 млн.гривень.