Нові знання, нові погляди

16 – 18 липня у м. Києві на базі Центру підвищення кваліфікації начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод РОВР у Полтавській області І. Блощаненко пройшла навчання за участю технічних експертів з Міністерства внутрішніх справ США по реалізації програми «Залучення стейкхолдерів (зацікавлених сторін): важливі аспекти».

Навчання проводили: Ніколас Аумен – представник геологічної служби, регіональний науковий радник і координатор програми пріоритетних екосистем Еверглейдс та Роман Фердінанд – спеціаліст з управління водними ресурсами, гідролог.

У ході навчання обговорювались питання взаємодії людини та природи, мова йшла про те, що природне середовище має різноманітний вплив на суспільство, і тому порушення гармонії призводить до дисбалансу екосистеми  в цілому. Також, про те, що будь-який громадянин повинен мати право отримувати широкий і легкий доступ до екологічної інформації. Органи державної влади повинні надавати всю необхідну інформацію та збирати і розповсюджувати її своєчасно та прозоро. Громадськість повинна бути проінформована про всі відповідні проекти і мати можливість брати участь у процесі прийняття рішень та розробки законодавства. Сторони, що приймають рішення, можуть скористатися знаннями та досвідом громадськості, що дає можливість покращити якість екологічних рішень і гарантувати легітимність процедури прийняття рішень.

Дуже сподобалося спілкування з американськими спеціалістами щодо проблемних питань у галузі водного господарства. Нові знання, нові погляди, обмін думками з працівниками нашої галузі дали позитивний результат для глобальнішого мислення у вирішенні локальних водогосподарських проблем. Під час навчання тепла та дружня атмосфера.

Після проходження навчання І.Блощаненко отримала сертифікат американського зразку за підписами технічних експертів США та департаменту штату.