Обстеження ставків

У відповідності із Розпорядженням голови обласної  державної адміністрації від 25 лютого 2019 року за № 127, в області продовжується інвентаризація водних об’єктів (ставків та водосховищ) та їх гідротехнічних споруд в межах міста Полтава. Так, на запрошення виконкому Шевченківської районної у місті Полтаві ради  разом із заступником завідувача відділу містобудування та архітектури району О.Максименком в спільній роботі комісії із обстеження стану об’єктів району прийняли участь спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області О.Чмир та В.Кириленко.

Лише в межах одного району міста налічується біля 30 шт ставків, гідроспоруди яких перебувають у різному технічному стані. Водойми розташовані на балках, в природних пониженнях та слугують накопичувачами поверхневого стоку, іноді попередньо організованої зливової каналізації із присадибних ділянок, асфальтованої частини міської забудови, територій виробничих підприємств, гаражних та садівничих товариств та ін.

Під час обстеження відмічено значну замуленість та захаращеність територій на мілководдях ставків, прилеглих територіях водного фонду, заростями очерету, кореневищами повалених дерев, болотною рослинністю, побутовим сміттям.

Нажаль, важливим залишається факт безгоспного статусу приналежності переважної більшості таких об’єктів із їх гідроспорудами. Тобто вони не знаходяться на обліку в жодній організації чи підприємства міста. Це означає, що водопропускні отвори гідроспоруд можуть засмічуватись, руйнуються залізобетонні та металеві елементи, може руйнуватися гребля та виникати загроза підтоплення прилеглих територій.

Після закінчення інвентаризації та узагальнення матеріалів необхідно у відповідності із діючим законодавством визначатися із закріпленням об’єктів за власниками та балансоутримувачами для їх ефективного використання, безпечної експлуатації, обслуговування та безаварійного пропуску паводків.