Обстеження водних об’єктів

На доручення Полтавської облдержадміністрації та з метою встановлення добросовісності виконання обов’язків, встановлених договорами оренди водних об’єктів, зокрема, щодо стану земельних ділянок та розташованих на них водних об’єктів Кобеляцькою районною державною адміністрацією створено комісію з обстеження водних об’єктів району. До складу комісії залучено спеціалістів Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області.

30 липня відбулось комісійне обстеження  3-х ставків, що знаходяться на території Лебединської та Жуківської сільських рад Кобеляцького району.

Під час обстеження визначено, що гідротехнічні споруди, які розташовані на вищезгаданих водоймах утримуються орендарями в задовільному стані, проведені поточні ремонтні роботи. В межах прибережних захисних смуг здійснено санітарний обкіс берегових зон водойм, сміття та сухостою старих дерев та кущів не виявлено. Особливу увагу звернено на місця загального водокористування, передбачені орендарями, згідно дотримання  ст. 51 Водного кодексу України.

Варто зазначити, що водні об’єкти, які розташовані на території Жуківської сільської ради до цього часу не паспортизовані, що суперечить чинному законодавству, оскільки надання водних об’єктів у користування на умовах оренди (продовження терміну оренди) здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта.

З користувачами зазначених водних об’єктів проведено бесіду щодо необхідності  приведення документації стосовно оренди водних об’єктів у відповідність до вимог Водного кодексу України та подальшого продовження договорів оренди водних об’єктів із Полтавською обласною державною адміністрацією. А також обговорено проблемні питання, які виникають в орендарів під час використання водних об’єктів.