Паспортизація водних об’єктів

Відповідно до Закону України «Про аквакультуру» та статті 51 Водного кодексу України надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Метою паспортизації є  упорядкування використання водних об’єктів, охорона їх від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод та ліквідація їх наслідків, поліпшення стану водних об’єктів. Паспортом визначається площа водного дзеркала, що слугує підставою для обчислення плати за оренду водойми.

Замовником робіт із розроблення паспорта водного об’єкта є його орендодавець, але через відсутнє фінансування з місцевих бюджетів орендарі мають право виготовляти паспорти за власні кошти.

На сьогодні, для подальшого виготовлення паспортів на водні об’єкти, що розташовані на території Дібрівської сільської ради Диканського району, після звернення орендаря, працівниками РОВР у Полтавській області проведено обстеження та топографо-геодезичні вишукування на трьох ставках. В ході робіт виконані контрольні проміри глибин ставків, візуальне обстеження гребель та водоскидних споруд.