Паспортизуємо водні об’єкти

05 липня 2023 року фахівцями Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області проведено обстеження та топографо-геодезичні вишукування  на ставку  орієнтовною площею водного дзеркала 3,1388 га, що розташований в с. Рябківка Скороходівської селищної територіальної громади Полтавського району, з метою виготовлення паспорта водного об’єкта

В ході робіт на водоймі проведено візуальне обстеження та інструментальні заміри гідротехнічних споруд, виконано геодезичну зйомку водного дзеркала та контрольні проміри глибини ставка.

Роботи по виготовленню паспорта водного об’єкта проводяться згідно Порядку розроблення паспорта водного об’єкта, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18.03.2013 № 99 (із змінами і доповненнями).

Виготовлення паспорта водного об’єкта, відповідно до статті 51 Водного кодексу України, є однією із умов  надання водних об’єктів у користування на умовах оренди. Також метою паспортизації є упорядкування використання водних об’єктів, охорона їх від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод та ліквідація їх наслідків, поліпшення стану водних об’єктів.  Саме паспортом визначається площа водного дзеркала, що слугує підставою для обчислення плати за оренду водойми.