Паспортизуємо водні об’єкти

25 травня 2023 року здійснено виїзд фахівців Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області в селище Тернівщина Лубенського району для обстеження водного об’єкта та подальшого виготовлення паспорта на цей об’єкт. В ході робіт на водоймі виконано топографо-геодезичну зйомку площі водного дзеркала та контрольні проміри глибини ставка, візуальне обстеження ставка та його гідротехнічних споруд.

Паспортизація водних об’єктів – це перш за все сукупність заходів, спрямованих на впорядкування використання водних об’єктів, зокрема, надання їх в користування на правах оренди відповідно до статті 51 Водного кодексу України.

Виготовлення паспорта проводиться з дотриманням вимог  «Порядку розроблення паспорта водного об’єкта», затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18.03.2013   за № 99 (зі змінами). Цей Порядок спрямовано на встановлення технічних параметрів водного об’єкта, гідрологічних характеристик річки (водотоку), регламентацію експлуатаційної діяльності на водних об’єктах  для забезпечення сталого використання усіх ресурсів, пов’язаних з існуванням водойми, надійності функціонування споруд і для підвищення ефективності їх використання.