Поливну кампанію 2021 року на Полтавщині ЗАВЕРШЕНО!!!

З квітня по жовтень на Полтавщині тривав поливний сезон.

Полив сільськогосподарських культур здійснювався на Градизькій та Карпівській зрошувальних системах Кременчуцького району.

Завдяки плідній співпраці спеціалістів Кременчуцької дільниці РОВР у Полтавській області з фермерськими господарствами, ПСП та агрохолдингами  (всього 9 водокористувачів) збережено та модернізовано державні насосні станції, обладнання, мережі електропостачання, магістральні та польові трубопроводи Градизької та Карпівської зрошувальних систем в Кременчуцькому районі. Це дало змогу в поточному році провести полив гібридної кукурудзи, сої, соняшника та інших сільськогосподарських культур на площі 4,7 тис. га, на які було подано 6320300 м3 води. Зрошувані площі полито в середньому 5 разів за сезон. В роботі було задіяно 7 державних насосних станцій. Спостерігається позитивна динаміка збільшення поливних площ у порівнянні з попередніми сезоном на 11%. На поливі було задіяно 38 дощувальних машин.

Водокористувачі, які проаналізували запаси вологи у метровому шарі ґрунту, враховуючи осінній дефіцит опадів, нині здійснюють вологозарядку посівів сільськогосподарських культур на зрошувальних системах.

Сьогодні вже розпочато виконання планових експлуатаційних заходів з підготовки зрошувальних систем до роботи у наступному поливному сезоні. Проведено огляд технічного стану меліоративної мережі та споруд на зрошувальних системах, про що складені відповідні акти, обраховуються потреби коштів на виконання ремонтів. Заплановано ремонт і технічне обслуговування запірно-регулюючої арматури і трубопроводів зрошувальних систем.

Беручи до уваги гарний результат плідної роботи Офісу та водокористувачів, їхні позитивні відгуки та рекомендації серед колег, вже сьогодні є звернення нових аграріїв, які мають бажання приєднатись до поливної кампанії 2022 року на державних зрошувальних системах, а діючі водокористувачі планують збільшити поливні площі та закуповують нову сучасну дощувальну техніку. Всі ці заходи спрямовані виключно на розвиток Полтавщини та України в цілому.