Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств

        23 квітня 2021 року спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області прийняли участь та долучились до обговорень питань на засіданнях Басейнових рад нижнього та середнього Дніпра, що відбулися у форматі відео конференцій. В обох випадках йшлося про проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ і організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства».

Із занепокоєнням та тривогою заслухані обговорення питання черги дня науковцями, ветеранами водогосподарської галузі та іншими зацікавленими сторонами. Водогосподарсько-меліоративний комплекс державних підприємств забезпечує подачу води водокористувачам на зрошення сільськогосподарських культур, відведення надлишкових вод на осушених землях і польдерних ділянках при захисті населених пунктів, забезпечує централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, проводить контроль якості водних ресурсів.

Тільки вчора, 22.04.2021 р. громадською радою при Держводагентстві України підкреслювалося, що такі перепідпорядкування окремих об’єктів водної інфраструктури  в розпал сезону зрошення є недоцільним та абсолютно необґрунтованим рішенням. Вони несуть в собі великі ризики та загрози зриву поливного сезону, а, відповідно, і впливатимуть на продовольчу безпеку.

Пропонований перерозподіл функцій насамперед потребуватиме внесення  змін до низки законодавчих актів, а також суперечить державній Стратегії зрошення та дренажу в Україні до 2030 року.

За підсумками обговорень Головами Басейнових рад прийнято рішення підготувати звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України Д.Шмиголя, голови Держводагентства В.Шліхти про недоцільність такого термінового стратегічного рішення, що матиме вплив на національну та продовольчу безпеку, а, отже,потребує всесторонньої експертної оцінки.