Про подальший розвиток зрошення

Питання розвитку зрошувального землеробства на території Полтавській області розглядались 2 грудня на щотижневій апаратній нараді у голови Полтавської обласної державної адміністрації О.Синєгубова.

Директором департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.Фроловим окреслено головні здобутки меліоративного комплексу області в цілому  та висвітлено плани щодо перспектив на майбутнє.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області ведеться робота серед аграріїв, щодо сприяння впровадження поливу та підвищення його ефективності на території області, що особливо важливо за посушливих умов вегетації сільгоспкультур.

На даний час Кременчуцьким міжрайонним управлінням водного господарства разом із сільгоспвиробниками відновлена робота 6-ти потужних насосних станцій та 11 км магістрального каналу на Градизькій зрошувальній системі (Глобинський район) і насосна станція на Карпівській зрошувальній системі (Кременчуцький район). Загальна потужність Градизької системи становить 8,2 тис. га поливу, Карпівської – 4,7 тис. га. За період 2014-2019 років площа поливу сільськогосподарських культур у межах систем зросла із 372 до 4251 гектара.

Вартість ремонтних та пусконалагоджувальних робіт із відновлення двох міжгосподарських систем становила 5,1 млн. гривень, із них кошти водокористувачів – 3,9 млн. гривень (77% від загальної суми), Кременчуцького міжрайонного управління водного господарства – 891,3 тис. гривень (17%), Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 295,6 тис. гривень (6%).

Господарствами області придбано 35 одиниць поливної техніки на загальну суму 78,9 млн. гривень, вартість однієї дощувальної машини в середньому становить 2,3 млн. гривень.

У 2019 році в області зрошувалося 5,51 тис. гектарів сільськогосподарських культур, виконано 24,5 тис. гектарополивів, кратність поливів у середньому становить 4,5 рази.

У нараді прийняла участь в.о.начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Н.Кавіцька.