Про скиди зворотних вод у поверхневі водойми Полтавської області

09 липня 2021 р. під головуванням заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова відбулося засідання комісії Полтавської обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

При розгляді питання про роботу підприємств області, які здійснюють скиди стічних вод у водні об’єкти, в обговоренні прийняли участь в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран і завідувач лабораторії моніторингу вод та грунтів Олена Підберезна.
У 2021 році згідно Програми державного діагностичного моніторингу вод, затвердженої наказом Міндовкілля від 31.12.2020 р. №410, лабораторія Офісу проводить відбір проб поверхневих вод та виконання їх аналізів на специфічні (синтетичні та несинтетичні забруднюючі речовини по 19-ти створах). У найближчий час дані будуть узагальнені та висвітлені на порталі Державного агентства водних ресурсів України «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України». Роботи проводяться у відповідності із Постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод, Водним кодексом України та Положенням про РОВР у Полтавській області. Дані про обсяги скидів надходять один раз у рік і систематизуються із державної звітності 2ТП водгосп (річна) «Звіт про використання води».
Щомісячно РОВР направляє інформацію про якісний стан водних ресурсів у Полтавській області (на питних водозаборах) Департаменту екології та природних ресурсів для посилення контролю за дотриманням водоохоронного законодавства на водних об’єктах, включення інформації до національної доповіді про довкілля.
Якість води на питних водозаборах міст Горішні Плавні та Кременчук з р.Дніпро щомісячно висвітлені на сайтах РОВР у Полтавській області http://www.poltavavodgosp/gov.ua/, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ https://www.mozmdv.gov.ua/, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України http://mepr.gov.ua/, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації http://eko.adm-pl/gov.ua. Ці матеріали вже систематизовано за 19 років.
Підсумовуючи обговорювані питання наголосили, що основною причиною незадовільного екологічного та санітарного стану поверхневих, а також підземних вод є тривале забруднення їх недостатньо очищеними зворотними водами очисних споруд, ефективність роботи яких є вагомим чинником екологічної та епідемічної безпеки населення. Більшість очисних споруд каналізації в містах і селищах перебувають в незадовільному санітарно-технічному стані, вони потребують капітальних ремонтів та реконструкції.