Продовжуємо паспортизацію водних об’єктів

У відповідності із Законом України «Про аквакультуру» від 01.07.2013  Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області продовжуються роботи із паспортизації водних об’єктів за новою методикою. Так, 13.06.2023 спеціалістами РОВР були проведені обстеження та топографо-геодезичні вишукування на ставку орієнтовною площею 2,0000 га, що розташований  в межах с. Остапівка Новооржицької селищної територіальної громади Лубенського району для виготовлення паспорта водного об’єкта.

В ході робіт на водоймі виконано геодезичну зйомку площі водного дзеркала та контрольні проміри глибин ставка в різних його частинах, візуальне обстеження та інструментальні заміри сучасними приладами окремих елементів водопропускних гідротехнічних споруд  на об’єкті.

Паспортизація водних об’єктів – це перш за все сукупність заходів, спрямованих на впорядкування використання ставків і водосховищ, зокрема, надання їх в користування на правах оренди відповідно до статті 51 Водного кодексу України. Виготовлення паспорта та його погодження проводиться з дотриманням вимог  «Порядку розроблення паспорта водного об’єкта», затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18.03.2013   за № 99 (зі змінами).

У відповідності із чинним законодавством , після виготовлення паспорта ставка, Новооржицька СТГ на конкурсній основі буде мати право надати його у користування  на правах оренди для організації риборозведення.