Роботи по розчистці р. Коломак продовжуються

Продовжується реалізація проекту, виготовленого у 2015 році на замовлення Ковалівської сільської ради з поліпшення санітарного стану та відновлення гідрологічного режиму р. Коломак за межами сіл. Затурине, Андрушки, Макухівка на землях Ковалівської сільської ради.

Станом на 19 грудня роботи проводяться в районі с. Затурине із застосуванням трьох земснарядів.

Враховуючи неодноразові звернення ініціативної групи «Ліга громадських організацій «Громада Полтавщини», щодо можливого порушення вимог проектної документації при виконанні робіт, а саме, щодо глибини виїмки грунту, 19 грудня за участі депутатів Полтавської районної ради, представників Ковалівської сільської ради, Державної екологічної інспекції Центрального округу, Національної поліції у Полтавській області, фахівців РОВР у Полтавській області, громадськості проведено  комісійне обстеження вищезазначеної ділянки.

Спеціалістами РОВР у Полтавській області, які є відповідальними за здійснення технічного нагляду на цьому об’єкті, в присутності членів комісії, проведено інструментальну зйомку параметрів річки після розчистки. Представники ініціативної групи мали можливість переконатись в реальній ситуації, що склалась на об’єкті, а саме:

  • Гідромеханізовані роботи проводились на 1-й ділянці розчистки р. Коломак, довжиною 290 м (ПК2+20 до ПК5+10) не повним профілем. При проектній ширині русла 90-100 м, фактична ширина складає 45-50 м. Глибина в межах допустимих норм 3-4 м.

Уточнена виконавча документація буде надана комісії після детальних обрахунків.

За наслідками роботи складено акт з описом стану справ та рекомендаціями.