Щодо участі у тренінгу

29 листопада 2022 року заступник начальника відділу водних об’єктів, басейнової взаємодії та техногенно-екологічної безпеки Офісу Леся Клименко, взяла участь у тренінгу для фахівців водного сектору підвідомчих організацій Міндовкілля.

Захід було організовано в рамках реалізації Програми EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data за сприянням Державного агентства водних ресурсів України та проведено на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м. Київ.

Основною метою цієї зустрічі була потреба в забезпеченні своєчасного та якісного розроблення проєктів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ), зокрема суббасейну Середнього Дніпра та суббасейну Нижнього Дніпра, в межах яких і розташована Полтавська область.

На тренінгу було обговорено наступні теми:

  • Загальні положення розробки програми заходів для басейну Дніпра.
  • Перегляд та аналіз пропозицій заходів по суббасейнам, які надійшли від учасників тренінгу.
  • Проект Методики відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків.
  • Роль басейнової ради в процесі розробки та затвердження Програми заходів.
  • Природоорієнтовні рішення: що це і яка ціль впровадження таких рішень?
  • Процес та покроковість виконання Аналізу економічної ефективності заходів Програми заходів.

На практичному тренінгу з питань підготовки розділу 8 ПУРБ «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати» для басейну річки Дніпро та його суббасейнів, виступили експерти Програми EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data, водного сектору WWF-Україна, Держводагентства та Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.