Спільними зусиллями до відродження!

В Полтавській області на площі 31,6 тис.га побудовано 11 державних міжгосподарських зрошувальних систем.

Основними джерелами зрошення є Кременчуцьке, Кам’янське та Погребівське водосховища, канал Дніпро-Донбас, річки Псел та Ворскла.

Починаючи з 2014 року, після десяти років консервації, відновлено роботу Градизької та Карпівської зрошувальних систем у Кременчуцькому районі.

За останні 8 років спостерігається позитивна динаміка у використанні державних поливних систем. Зокрема, приріст площ поливу з використанням сучасної дощувальної техніки збільшилась з 372 га до 6123 га цього року.

У 2022 році Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області укладено 10 договорів з водокористувачами щодо надання послуг із забору води на полив по Градизькій і Карпівській зрошувальних системах.

Приріст площ поливу у 2022 році становить +31% в порівнянні з минулим роком.

Позитивним результатом роботи є отримання гарних врожаїв сільськогосподарських культур на зрошуваних угіддях. Полив дає можливість збільшити врожайність с/г культур в рази, а також покращити якісні показники отриманої продукції.

Сьогодні в умовах війни та в майбутньому зрошення має дуже важливе значення для забезпечення продовольчої безпеки України.