Засідання регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, що знаходяться на території територіальних громад Полтавської області

8 жовтня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова відбулось засідання регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, що знаходяться на території територіальних громад Полтавської області. На засіданні обговорили стан реалізації запланованих завдань щодо інвентаризації водних об’єктів, земель лісогосподарського призначення, запасу лісового фонду й оборони.

Начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Чмир повідомив, що в області підлягають інвентаризації 3400 водних об’єктів – озера, ставки, водосховища, водойми, а також річки, струмки, потічки, які знаходяться в межах територій міських, селищних і сільських територіальних громад. В обов’язковому порядку необхідно провести інвентаризацію: озер і ставків, які зараз знаходяться без води по причині маловодності, але мають гідротехнічні споруди (озера без ГТС) і розташовані на землях водного фонду; ставків зі зруйнованими гідротехнічними спорудами; пересихаючих струмків (потічків) на землях водного фонду.

За зверненнями органів місцевого самоврядування спеціалістами Офісу надаються роз’яснення щодо заповнення табличних форм, наданих Держводагентством для збору  інформації щодо площинних (озера, ставки, водосховища, водойми) та  лінійних (річки, струмки) водних об’єктів. Виконуючи доручення Держводагентства, Офіс наносить площинні водні об’єкти на картографічні матеріали в програмі Q- gis.

Зазначимо, що інвентаризація наявних на території Полтавської області водних і лісових ресурсів дозволить збільшити надходження до бюджетів територіальних громад та дасть змогу максимально раціонально та якісно використовувати ці природні ресурси й надалі. Саме тому громади в першу чергу мають бути зацікавлені у тому, щоб якнайшвидше провести вищезазначені заходи

За результатами роботи наради учасникам окреслені першочергові завдання та вказані терміни їх виконання.