Стратегічна екологічна оцінка

16 вересня  на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови О.Пругла йшлося про стратегічну екологічну оцінку (СЕО) в межах містобудівної документації. Зазначене питання обов’язково відображається в схемах планування територій районів, генеральних планів, детальних планів територій відповідно до прийнятого 12.10.2018 р. Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Із 2019 року на розгляд містобудівної ради (при Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства) до якої входить і представник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області, вже подавалося 94 генеральні плани на 114 населених пунктів, що планують розвиватися.

Зазначена документація є обов’язковим підґрунтям для поетапного всебічного розвитку сільських територій. За вимогами Водного кодексу в обов’язковому порядку в ній, зокрема, передбачається низка заборони або обмежень активної господарської діяльності по периметру водних об’єктів в межах прибережних захисних смуг.

Слідом за цією нарадою на засіданні Регіональної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області під головуванням першого заступника голови комісії Р.Товстого були розглянуті питання «Про підсумки купального сезону 2019 року» та «Про стан утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання на території області».

В нарадах прийняв участь в.о. заступника начальника РОВР у Полтавській області В.Кириленко. Протоколом від 16.09.2019 р. Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області № 13/2019 Департаментам та управлінням облдержадміністрації та територіальним органам виконавчої влади надані відповідні доручення із питань, що розглядалися.