Тривога за річку

Внаслідок несанкціонованого перекриття насипним ґрунтом русла річки Ворскла автодорожніми організаціями в створі ремонту моста на автодорозі Київ-Харків в районі села Копили Полтавського району спостерігається різкий підйом рівня води в руслах річок Ворскла та Коломак вверх по течії в сторону м.Полтави та шлюзу-регулятора на річці Ворскла в с.Вакуленці.

Факт перекриття русла встановлено 11.06.2020 при виїзді спеціалістів Офісу на місце реконструкції моста. На цей період рівень води в нижньому б’єфі шлюзу-регулятора в с. Вакуленці піднявся на 40 см до відмітки 81,00 мБС. За період з 11.06. по 30.06.2020 року в цьому місці рівень води знизився на 32 см.

Таке коливання рівнів може призвести до непередбачених надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

         В період проведення робіт по демонтажу і реконструкції правого проїзду моста будівельною дорожньою організацією  порушено технологічний процес, послідовність і порядок  виконання робіт. Замість будівництва тимчасового  монтажного мосту (як передбачав проект) було здійснено несанкціоноване перекриття насипним ґрунтом русла р. Ворскла в створі ремонту моста в районі с. Копили та його зменшення  (звуження) по ширині до 8-10 метрів із закріпленням металевим шпунтом. При цьому у звуженому руслі річки збільшилися швидкості потоку води та виносу насипного грунта в русло річки вниз по течії. Підйом рівнів води в руслі річки може призвести до непередбачених надзвичайних ситуацій техногенного характеру, зокрема підтоплення мікрорайонів Герівка, Климівка, Лісок, селища Залізничників у місті Полтаві. Зазначене вище було встановлено комісією. Ситуація не поліпшується. Зменшення стоку води по руслу р.Ворскла нижче мосту, що будується, негативно впливає на стан забезпечення водою водокористувачів, розташованих нижче по течії річки. Флора та фауна державного регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» теж зазнає значних негативних змін.