Упорядкування р. Свинківка в Чутівському районі

В поточному році відновлено роботи по розчистці р. Свинківка на ділянці в межах с. Нова Кочубеївка Чутівського району.

У 2017 році відділом комплексного проектування Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області виготовлено робочий проект «Розчистка, покращення водності та екологічного стану р. Свинківка на ділянці в межах с. Нова Кочубеївка Новокочубеївської сільської ради Чутівського району Полтавської області» основною метою якого є збільшення пропускної здатності русла р. Свинківка на період проходження весняних повеней, що в свою чергу приведе до зменшення підтоплення с. Нова Кочубеївка, поліпшення екологічного стану та забезпечення акумулюючої ємності води (у водоймі та руслі) в період літньої межені та відсутності поверхневого притоку. Розчистка русла передбачає покращення екологічного стану річки шляхом видалення значних об’ємів мулистих відкладів (змитих ґрунтів).

З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища  у 2019 році на вищезазначений природоохоронний захід виділено– 700,0 тис.грн. З місцевого бюджету заплановано співфінансування у розмірі 200,0 тис.грн

Підрядною організацією є ТОВ«ЮА ДЖО ГРУПП».

При виїзді на об’єкт 6 грудня спеціалістами технічного нагляду проведені контрольні заміри та прийнято об’єми виконаних робіт.