Відбір проб води на р. Ворскла

19 січня відзначають свято Хрещення Господнього. Але навіть люди, далекі від релігії, вірять в цілющі властивості води на Водохреща і поспішають скупатися в ополонці та набрати освяченої води. Те, що вода на Водохреще набуває унікальних властивостей, підтверджують навіть вчені.

Працівники лабораторії моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Полтавській області щороку в цей період проводять аналіз відібраної з ополонки води для підтвердження  її покращених фізико-хімічних показників.

Так і цього року, 18 січня, відібрана проба води з річки Ворскла на центральному міському пляжі № 1 м. Полтави. Вода для аналізу набрана з облаштованої для купання ополонки.

В день відбору товщина льодового покриву становила близько 8 см. Вміст розчиненого кисню 5,6 мгО2/дм3 (при нормі 4,0 мгО2/дм3).

Під час дослідження відібраних проб води особливу увагу привертає хімічне споживання кисню (ХСК). Величина ХСК – це умовна величина (індекс забруднення), яка свідчить про забруднення води органічними та неорганічними речовинами, що окислюються. ХСК відібраної проби води склав 28,4 мгО/дм3, що менше від середьорічного показника в 1,4 рази.