Встановлено режими роботи водних об’єктів на території області

З метою забезпечення водою населення і галузей економіки, з урахуванням екологічних вимог та інтересів усіх водокористувачів, безпечних умов життєдіяльності населення, захисту від шкідливої дії вод, захисту водних ресурсів від забруднення та виснаження розробляються режими роботи штучних водних об’єктів та водогосподарських систем.

Загалом на території Полтавської області у 2023 році розроблено та затверджено 577 режимів роботи штучних водних об’єктів, у тому числі:

  • в суббасейні Середнього Дніпра – 551 водних об’єктів, що розташовані в басейнах середніх річок Сула, Псел, Ворскла, Хорол, Мерло, Удай, Оржиця.
  • в басейні Нижнього Дніпра – 26 водних об’єктів, розташованих в басейні р.Оріль.

Режими роботи водних об’єктів розробляються відповідно до Порядку встановлення режимів роботи штучних водних об’єктів та водогосподарських систем, затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 20.01.2022 № 39 та наказом Держводагентства від 28.12.2022 № 149 «Про розроблення та встановлення режимів роботи водних об’єктів».

Звертаємо увагу на те, що  01 квітня 2023 року – початок весняно – літнього періоду НЕРЕСТ-2023. Нерест риби – це особливий та вкрай важливий період в житті водних мешканців. Тому для створення сприятливих умов проходження нересту водних біоресурсів щороку встановлюється весняно-літня заборона вилову риби.

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.