З турботою про малі річки Котелевського району

Важливе завдання сьогодення — збереження природи та її захист.

Внаслідок глобальної зміни клімату на фоні погіршення природного вологозабезпечення та зниження водності річок відбувається погіршення екологічного стану річкових басейнів, зокрема, найбільш гостро відчувають на собі антропогенний вплив малі річки.

Річка Котельва – ліва притока р. Ворскли, є основною водною артерією смт Котельва, тому її збереження для місцевих жителів є вкрай важливим.

Заходи по екологічному поліпшенню стану р. Котельва розпочато ще у 2006 році. В результаті чого у 2006-2013 рр. за кошти державного та місцевого бюджетів було упорядковано 970 м річки на 4-х окремих ділянках, що значно покращило екологічний та гідрологічний стан річки Котельва, збільшило її пропускну здатність, зменшило ризик підтоплення повеневими водами прилеглих територій.

На даний час, головою Котелевської селищної ради Тетяною Корост, ініційовано продовження робіт по відродженню малих річок Котелевського району у 2021 році. Так, 21 травня в смт. Котельва відбулась виїзна нарада з питань реалізації природоохоронних заходів по розчистці та поліпшенню екологічного стану русла річки Котельва. Комісією оглянуто реалізовані ділянки та ті, які плануються до виконання, визначено алгоритм дій щодо подальшої роботи.

 

 

 

 

Слід зазначити, що раніше виконані ділянки розчистки річки знаходяться у задовільному стані, а це свідчить про те, що роботи, виконані раніше, не були марними.