Засідання Міжвідомчої комісії

21 листопада у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами басейнів річок Сула, Ворскла і Псел на період осінньо-зимової межені  2019-2020 років.

У засіданні прийняли участь представники РОВР у Полтавській області, РОВР у Сумській області, Головного управління ДСНС України в Полтавській області, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області, Полтавського обласного центру з гідрометеорології, водокористувачі ТОВ «Гідроенергоресурс», ТОВ «Енергія-1», ТОВ «БКТ «Едельвейс».

Під час засідання була заслухана інформація начальника відділу гідрології Полтавського обласного центру з гідрометеорології А.Петросянца, щодо аналізу даних щоденних спостережень на гідрологічних постах Полтавського ЦГМ. За прогнозом осінньо-зимова межень 2019 року на бічних притоках Середнього Дніпра буде досить низькою.

Найнижчі показники водності в період літньо-осінньої межені спостерігались по річці Сула, на рівні 14%. На Міжвідомчій комісії розглянуто можливості регулювання стоку в басейні річки Сула за рахунок скидів та попусків води із водосховищ, які розташовані в її басейні. Враховуючи низьку наповнюваність ( в середньому 47%) та значну віддаленість водосховищ від річки Сула (в середньому 40 км) такі заходи не дадуть очікуваних результатів щодо покращення водності річки Сула.

Прийнято до уваги, що наразі, за кошти обласного екологічного фонду (750 тис.грн),  інститутом «Дніпродіпроводгосп» разом із залученням науково-вишукувального інституту біології Дніпропетровського національного університету, розробляється ТЕО «Поліпшення екологічного стану, відновлення водності та охорони водних ресурсів річки Сула на території Полтавської області». В послідуючому, після експертиз та обговорень, цей програмний документ стане підставою для розробки робочих проектів покращення водності річки Сула.

Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейнах річок Сула, Ворскла і Псел, Міжвідомча комісія прийняла оптимальні режими роботи водосховищ на період осінньо-зимової межені  2019-2020 років.

Також, Міжвідомчою комісією розглянуто та узгоджено надані РОВР у Харківській області режими роботи Трудолюбівського, Олександрівського, Бідилівського та Тимофіївського водосховищ, що розташовані в басейні річки Ворскла на осінньо-зимовий період 2019-2020 років на позначках, близьких до НПР.