Експлуатаційна діяльність

Меліоровані угіддя Полтавської області – це 88,0 тис.га (4% від загальної площі області). З них: зрошувані – 50,8 тис.га (2,3%), осушені – 37,2 тис.га (1,7%).

В області налічується 29 державних міжгосподарських систем: 11 – зрошувальних та 18 – осушувальних.

Державну частку основних фондів меліоративних і водогосподарських систем та споруд Полтавської області обслуговують Кременчуцьке міжрайонне управління водного господарства, Хорольське міжрайонне управління водного господарства та Новосанжарська дільниця.

Зона діяльності підвідомчих управлінь та дільниці охоплює 24 райони Полтавської області:

  • Новосанжарська дільниця – 9 районів (Диканський, Зіньківський, Карлівський, Кобеляцький, Котелевський, Машівський, Новосанжарський, Полтавський, Чутівський).
  • Кременчуцьке міжрайонне управління водного господарства – 4 райони (Глобинський, Козельщинський, Кременчуцький, Решетилівський).
  • Хорольське міжрайонне управління водного господарства – 11 районів (Великобагачанський, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Оржицький, Пирятинський, Семенівський, Хорольський, Шишацький).

На балансі управлінь та дільниці знаходиться 15 водосховищ, 17,5 км захисних дамб та 1,44 км берегоукріплення.

Інфраструктура представлена 504,7 км каналів, 120 шлюзами-регуляторами, 30 державними насосними станціями та іншими спорудами.

Міжрайонні управління водного господарства та Новосанжарська дільниця забезпечують виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку гідротехнічної меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих угідь; утримання об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, водогосподарських та інших державних об’єктів, що перебувають у них в оперативному управлінні.

Тижневик експлуатаційної діяльності станом на 01.06.2020

У 2020 році по Полтавській області укладено 9 договорів про надання послуг із забору води на полив по Градизькій і Карпівській зрошувальних системах в Глобинському та Кременчуцькому районах на площі 4200 га.

Станом на 1 червня на державних системах полито 1360 га (у 12 разів більше до рівня 2019 року) та проведено 2465 гектарополивів (у 23 рази більше до рівня 2019 року).

В роботі задіяно 6 насосні станції та 17 сучасних дощувальних машин.

З початку поливного сезону перекачано 1789,982 тис.м3 води. З них подано водокористувачам – 582,94 тис.м3 (138% до рівня 2019 року).

Основною поливною сільськогосподарською культурою є гібридна кукурудза на зерно та соя.

Міжрайонними управліннями водного господарства у 2020 році укладено 7 договорів щодо надання платних послуг з двобічного регулювання водно-повітряного режиму на осушених землях Полтавської області на площі 3371 га.

Станом на 01.06.2020 здійснено регулювання на площі 1897 га (56,3% до обсягів виконання завдань).

 

Робота в осінньо-зимовий період 2019-2020 років

 

З метою забезпечення сталого та безперебійного функціонування об’єктів виробничого призначення Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області та підвідомчими міжрайонними управліннями водного господарства проведено заходи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

В управліннях та на виробничих експлуатаційних дільницях виконано ремонти  та утеплення адміністративних, виробничих і побутових приміщень, проведено випробовування систем тепловодопостачання, забезпечено нормативний запас палива.

Працівники міжрайонних управлінь, що виконують ремонтно-доглядові роботи забезпечені спецодягом, взуттям та засобами захисту згідно нормативів.

Техніка і механізми, призначені для ліквідації можливих наслідків снігових заметів та обмерзання, підготовлена в повному обсязі. В Новосанжарському МУВГ зконструйовано новий тип навісного обладнання для розчистки снігу – скошений відвал. Машини і механізми переведені на зимовий режим експлуатації. Розглядається можливість залучення снігоприбиральної техніки, що перебуває на балансі міжрайонних управлінь водного господарства до участі в загальних профілактичних заходах по області на умовах надання платних послуг.

 

Заходи, зазначені у календарних планах управлінь виконуються у встановлені строки. Фактичне виконання показників відповідає проведеним роботам.

Стан виконання зазначених робіт на постійному контролі та перевіряється на щотижневих селекторних нарадах.

 

 

Інформація про стан водних об’єктів і гідроспоруд в районах області щоденно надходить до Служби техногенно-екологічної безпеки РОВР у Полтавській області.

Фахівці РОВР у Полтавській області входять до складу обласних і районних комісій із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій цивільного захисту, якими відпрацьовано регламенти взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру в осінньо-зимовий період.

Тижневик експлуатаційної діяльності станом на 08.08.2019

У 2019 році по Полтавській області укладено 8 договорів із забору води на полив по Градизькій і Карпівській зрошувальних системах в Глобинському та Кременчуцькому районах на площі 4251 га.

Станом на 8 серпня на державних системах полито 4251 га (111% до рівня 2018 року) та проведено 18182 гектарополивів (164% до рівня 2018 року).

В роботі задіяно 7 насосних станцій та 35 сучасних дощувальних машин.

З початку поливного сезону перекачано 7807,66 тис.м3 води. З них подано водокористувачам – 4318,44 тис.м3 (124% до рівня 2018 року).

Основною поливною сільськогосподарською культурою є кукурудза на зерно та соя.

Міжрайонними управліннями водного господарства у 2019 році укладено 20 договорів щодо надання платних послуг з двобічного регулювання водно-повітряного режиму на осушених землях Полтавської області на площі 6156,6 га.

Станом на 08.08.2019 здійснено регулювання на площі 4982 га (99% до рівня 2018 року).

Тижневик експлуатаційної діяльності станом на 11.04.2019

Міжрайонними управліннями водного господарства проводиться робота по укладанню договорів із забору води на полив та зволоження сільгоспугідь у 2019 році.

Відповідно до оформлених протоколів-намірів, водокористувачами заплановано полив с/г культур на площі 4,251 тис.га.

Станом на 11 квітня підписано договори із забору води на полив по Градизькій і Карпівській зрошувальних системах в Глобинському та Кременчуцькому районах на площі 2,621 тис.га.

Переговори продовжуються.

Тривають пусконалагоджувальні роботи по системах.

Водогосподарські організації проводять зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та с/г підприємств з питань забезпечення водно-повітряного режиму на осушених землях.

На 11 квітня підписані договори на послуги з регулювання водно-повітряного режиму осушених земель площею 5,11 тис.га.

Регулювання буде здійснюватись:

  • в Котелевському районі на ОЗС р.Мерло;
  • в Глобинському р-ні на ОЗС р.Хорол;
  • в Миргородському р-ні на ОЗС оз.Руда та ОЗС р.Грунь-Ташань;
  • на ОЗС р.Оржиця (ІІ ч.), що охоплює Миргородський і Гребінківський р-ни.